Pimenta dioica – Jamaicapeper – Nagelpeper – Allspice

Pimenta dioica is ook bekend onder de namen Allspice, Pimentbes, Piment, Jamaicapeper, Nagelpeper.

Deze plant is familie van de Myrtaceae waartoe veelal aromatische planten behoren zoals eucalyptus,guave, kruidnagel, mirte etc.)
Deze pimentboom groeit langzaam uit tot een kleine aromatische boom, maar kan middels snoeien goed op de gewenst maat gehouden worden.

De bladeren zijn tot 8 cm lang en ruiken zeer aromatisch naar een combinatie van kruidnagel, zwarte peper,kaneel, nootmuskaat en vandaar de naam allspice.
Het blad wordt ook gebruikt voor het zetten van thee.
Er verschijnen witte kleine bloemen aan de plant waaruit bessen groeien.
Deze bessen bevatten zaden die gedroogd gemalen kunnen worden en dezelfde smaak hebben als hierboven beschreven.
De smaak is behoorlijk pittig, maar met het voornoemde aroma is het een bijzondere smaak.

Dit kruid wordt veelal toegepast in sauzen, marinades etc.
De plant heeft graag een warme zonnig standplaats om in bloei te geraken. Het is een ideale kuipplant voor op het terras en mede door zijn groenblijvende en aromatische karakter een bijzonder aanwinst voor uw terras.
Winterhardheid zone 10b (+1ºC).

Voor beschikbaarheid en verkoop Pimenta dioica, Jamaicapeper, Nagelpeper of Allspice bekijk de webwinkel.

Webwinkel

 

 

  • Temperatuur: +1ºC USDA zone 10b
  • Standplaats: Zonnig
  • Toepassing: Kuipplant
  • Herkomst: West Indië, Zuid Mexico, Midden Amerika
  • Groeisnelheid: Normaal
  • Hoogte: ≥ 6 meter
  • Bijzonderheden: Wintergroen, aromatisch blad, gedroogde vrucht  te gebruiken als specerij

 

 

 

Laat een bericht achter met uw ervaringen

Uw e-mailadres wordt NIET gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

*

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>