STANDPLAATS
Een warme beschutte plaats is voor bananen ideaal. Beschut omdat u zo het blad langer heel houdt. Anderzijds is gescheurd bananenblad ook een mooie verschijning en doet het natuurlijk aan.
AANPLANTEN VOLLE GROND OF ALS KUIPPLANT
Wij hebben een eigen substraat (potgrond) voor palmen en mediterrane planten. Dit substraat is ideaal voor de plant in de kuip en bevat alle nodige organische stoffen.
Ook voor het aanplanten in de volle grond is een basis van dit organische substraat in het plantgat bevorderlijk voor de plant en geeft hem een goede start.
Ook is hiermee een goed gedraineerde ondergrond voor de banaan gewaarborgd.
VOORJAAR
Bananen die uit de winterstalling komen kunnen er verschrikkelijk uitzien. Geef de moed en de banaan niet te snel op. Zodra het warmer wordt zal het ene na het andere nieuwe blad weer verschijnen.
Bladluis kan optreden als de plant teveel water heeft gehad voor een langere periode of in het vroege voorjaar op het nieuwe blad. Hieraan gaat de plant niet ten onder en bestrijding is simpel:

Niet chemische bestrijding:
Chemische bestrijding:
Is de banaan dan nog te hoog, bijvoorbeeld de Musa basjoo of Musa sikkimensis worden behoorlijk groot, dan snijdt u gewoon de stam af op de hoogte die wel past. In het voorjaar zal vanuit de kern van de stam weer nieuw blad groeien. Op deze manier kan de Basjoo in het 3e of 4e jaar een bloem gaan geven.
ZOMER
Tijdens hete dagen zeker niet vergeten een extra gift water te geven. Bananen houden van veel water en groeien lekker snel als u wat extra geeft.
BEMESTING
Geef de banaan iedere keer bij een gietbeurt van april t/m september wat vloeibare mest. Onkruidvrije koemestkorrel of Culterra kunt u om de twee weken wat toevoegen.
Kijk uit met kunstmest, want een beetje teveel is voldoende om de wortels te laten verbranden. Veel mest betekend altijd veel water. En bananen hebben graag van alles veel!
BLADVERKLEURING
Geel blad bij een banaan is vaak te wijten aan te weinig bemesting en/of water. Ook kan uw banaan eerst in de kas gestaan hebben en vervolgens in de volle zon waarna verkleuring optreedt.
Om dit te voorkomen kunt u beter de banaan de eerste 2 weken even uit de volle middag zon houden.
Recente reacties